Praca w marketingu w Częstochowie

Praca w marketingu w Częstochowie

by Timothy 16 lipca, 2021
Praca w marketingu w Częstochowie

Marketing to podstawa istnienia wszystkich firm. Bez odpowiedniej promocji żadna nie będzie na tyle widoczna, żeby sprzedać swoje produkty i usługi. Praca w marketingu jest więc sposobem na pewne miejsce zatrudnienia przez długi czas. Oczywiście wszystko zależy od naszego zaangażowania, kreatywności, potencjału. Chodzi jednak o sam fakt istnienia marketingu jako dziedziny, która szybko nie przestanie istnieć.

Czym jest marketing?

Co to jest marketing

Jeśli weźmiemy pod uwagę najczęściej używaną definicję marketingu, można go określić jako grupę działań polegających na planowaniu i realizacji pomysłów związanych z promocją określonego podmiotu. To również planowanie i promowanie cen, różnego rodzaju koncepcji, czy też sposobu dystrybucji towarów i usług. Praca w marketingu wymaga więc wytrwałości i gruntownej wiedzy na temat rynku, na którym mamy prowadzić promocję. Praca w marketingu to działanie na zasadzie koncepcji, czy raczej idei. To nie działalność wybiórcza, sama reklama. To cały proces, który obejmuje szukanie grup docelowych, tworzenie strony internetowej, ubieranie strony w odpowiednią treść i takie postępowanie, aby samo sprzedawanie do popularyzacji firmy wcale nie było potrzebne.

Praca w marketingu – jak zacząć?

pracować w marketingu w Częstochowie

Każda praca wymaga odpowiedniego wyszkolenia. Doświadczenie najlepiej zdobywa się, wykonując zlecenia, a te najczęściej powierzane są osobom z doświadczeniem. Jak wejść w to koło, skutecznie i na długo? Warto skorzystać z kursów, czy też bezpłatnej praktyki. Nie wszyscy mają oczywiście możliwość i czas na bezpłatną pracę – w takiej sytuacji należy brać udział w jak największej ilości dobrych szkoleń i kursów, które pozwolą na zgłębienie wiedzy odnośnie do wszystkich tajników dobrego marketingu. Marketing to część każdego przedsiębiorstwa, ale wiedza zdobywana na szkoleniach odnośnie do tej dziedziny pozwala się stać wszechstronnym. Praca w marketingu to tak naprawdę ciągłe szkolenie i wdrażanie nowych praktyk. Jeśli jesteśmy kreatywni i lubimy wyzwania, warto cały czas iść do przodu, nawet małymi kroczkami.

Praca w marketingu – gdzie jej szukać?

praca w marketingu w Częstochowie

Oferty pracy w tej branży można znaleźć dosłownie wszędzie. Na początek najlepszą opcją jest bycie freelancerem. Dlaczego? Bo właśnie w ten sposób zdobędziemy potrzebne doświadczenie. Jeśli chcemy pracować w większej agencji, będzie nam potrzebne dobre portfolio, w którym znajdą się ciekawe projekty ukazujące nasz potencjał i kreatywność. Praca w marketingu daje ogromną satysfakcję, ale warto pamiętać, że jak każda inna wymaga inwestycji – zarówno czasowej, jak i finansowej. Pracując jako freelancer, dajemy sobie ogromną szansę, aby stanąć szybko na własnych nogach i móc aplikować do firmy, w której docelowo chcemy pracować. Być może jednak po jakimś czasie pracy jako wolny strzelec postanowimy nie zmieniać swojego życia?

Zarobki w marketingu

Ile zarabia się pracując w marketingu

Jeżeli chodzi o zarobki w marketingu, to oczywiście zależy to przede wszystkim od stanowiska i miasta w którym się pracuje. Przykładowo zarobki asystenta ds. marketingu, który odpowiada za czynności administracyjne w zakresie marketingu to około 2 500-3 000 zł brutto.

Natomiast specjalista marketingu zarabia średnio 5 500-6 000 zł brutto, a osoba odpowiadająca za zwiększanie sprzedaży w danej dziedzinie, za którą odpowiada zarabia średnio 4 500-6 500 zł brutto. Jest to osoba, która zajmuje się promocją usług i produktów tak, by były one chętnie kupowane przez klientów. Jeżeli jest to praca np. w sklepie stacjonarnym to odpowiada np. za rozmieszczenie towarów na półkach, organizowaniu promocji i konkursów, które mają zwiększyć sprzedaż. W internecie odpowiada za sprzedaż sklepu internetowego poprzez np. umiejętne dostarczenie contentu (opisów produktów) na stronę.
Lider zespołu wdrażającego strategię marketingową zarabia średnio 6 500 – 7 000 zł brutto.

Oczywiście największe zarobki w działach marketingu otrzymują kierownicy ds. analizy rynku (średnia to 13 000-15 000 brutto), a osoby odpowiedzialne za organizowanie i zarządzanie działem marketingu lub obszarem odpowiadającym za badania rynku z dziedziny marketingu, otrzymuje pensję nawet dochodzącą do 22 000 zł brutto.
Jak widać zarobki w marketingu są bardzo różne nawet na wydawałoby się podobnych stanowiskach.

Related Articles